За останні декілька років на дорогах України помітно зросла кількість ДТП. Окрім зовнішніх факторів, що стали причиною людських втрат, а також суттєвих матеріальних та моральних збитків, є один, не менш важливий, - людський фактор.

Більшість осіб, які перебували за кермом, не придатні для цієї роботи за своїми психофізіологічними показниками, простіше кажучи, сідати за кермо їм категорично заборонено.

Ця проблема стосується не лише людей, робота яких пов’язана з управлінням транспортними засобами, а й тих, чия діяльність пов’язана з підвищеним рівнем небезпеки - таких сфер чимало. Адже, за даними Інституту медицини праці АМН України, кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, причиною яких була саме невідповідність психологічних показників людини вимогам їхньої професії, на сьогодні - 11%.

 “Багатьох аварій, техногенних катастроф тощо, а з ними і проблем, які доведеться вирішувати, можна уникнути за умови, якщо роботодавець, беручи людину на роботу, зважатиме не лише на наявність професійних навичок, а й на показники психофізіологічної експертизи (ПФЕ), - стверджує психотерапевт вищої категорї, психолог-фізіолог Олеся Федорюк. - На Заході проведення такої експертизи є нормою, до того ж результатів ПФЕ вимагають для всіх видів робіт. У нас, на жаль, ситуація цілком інша. Чинні закони (зокрема, наказ МОЗ України та Держнагляду охорони праці від 23. 09. 94 № 263-12 “Про затвердження переліку робіт, де є потреба в професійному доборі” тощо) не завжди здатні гарантувати безпеку навіть у тих галузях, де це конче необхідно”.

Навіщо проводити таку експертизу? Дані тестування дають змогу передбачити, чи здатна особа адекватно поводитись в екстремальних ситуаціях, яких дій очікувати від неї в умовах підвищеного емоційного навантаження. “Усі ми були шоковані, коли торік на Львівщині зійшли з рейок 11 вагонів із жовтим фосфором, - розповідає Олеся Всеволодівна. - Не можна заперечити, що причиною аварії міг стати й людський фактор: хтось не зміг вчасно прийняти потрібне рішення, оскільки мав певні проблеми зі швидкістю реакції. Прикладів можна навести безліч. Найважливіше те, що таких проблем можна уникнути або принаймні суттєво знизити вірогідність їх виникнення”.

- Досить часто причиною аварій, зокрема й ДТП, є перебування на робочому місці працівників у нетверезому стані. Чи дані тестування можуть визначити схильність людини до зловживання алкоголем тощо?

-Так, якщо особа зловживає спиртним, усі показники ПФЕ будуть знижені. На жаль, сьогодні є особи, від діяльності яких залежить життя інших людей і які часто про це забувають. Пригадую епізод із лікарської практики: якось до мене звернулася мати чоловіка, який зловживав алкоголем. Син, звісно, проблеми не визнавав і від лікування відмовився. Уявіть собі, що я відчула, коли, зайшовши в маршрутне таксі, побачила його за кермом! Хтозна, чого можна очікувати від такого горе-водія. Отож хочу наголосити: будь-якої проблеми краще уникнути, ніж потім пожинати плоди своєї бездіяльності...

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放