Перевозити дитину треба в спеціальному кріслі. Дитячі сидіння в автомобілі і "автолюльки" вже не вважаються в Україні за атрибут розкішного життя. Про те, як вибрати це корисне пристосування, дізнавалася газета 15 хвилин.

Європейський досвід перевезення дітей в машині поступово входить і в наше життя.  Як говорять автоділери, жінки все частіше насамперед цікавляться не тим, скільки косметики влізе в бардачок машини, а тим, як і де краще закріпити дитяче крісельце.

Перші в світі автомобільні сидіння для дітей презентувала в 1967 році компанія Volvо. Сьогодні сидіння можна вибрати по вазі, зросту і краш-тестах.

По таблиці. Насамперед, потрібно з'ясувати, крісло якої групи підходить для вашої дитини. Знаючи її точну вагу і вік, це без зусиль можна зробити по таблиці з класифікацією, прийнятою у всьому світі. Окрім основних груп існують і їх комбінації. Вони дуже зручні, якщо ваша дитина з крісла однієї групи вже виросла, а для наступного ще малуватий. Як пише сайт avtodeti.ru, найвигідніше купити спочатку "автолюльку" групи 0+, потім крісло групи I, а коли ваш малюк підросте, пересадити його в комбіноване II-III.

Кріплення. Після того, як ви визначилися з групою, виберіть тип кріплення. На сьогодні їх два - за допомогою триточкового ременя безпеки і Isofix. Для першого способу підходять будь-які машини. Причому "автолюльки" (0, 0+) кріпляться до сидіння ременем безпеки, а діти в них пристібаються вже за допомогою внутрішніх ременів. Головний недолік цього способу полягає в тому, що сама процедура "пристібання" досить складна. Не дарма європейська статистика показує, що 80% таких крісел встановлюють неправильно.

Куди надійніше кріплення Isofix. Суть його в тому, що крісло для малюка кріпиться до спеціальних "якорів", розташованих в підставі спинки сидіння машини. Isofix розроблений для найменших груп (0+ і I). Для останніх це кріплення є лише допоміжним. Крісла з Isofix практично неможливо закріпити неправильно, тому в краш-тестах вони показують набагато кращі результати. Єдиний їх недолік - "якорями" поки обладнані не всі машини.

Тести і сертифікати. Порівнюючи моделі, зверніть увагу на оцінки, які вони заробили в краш-тестах. Найавторитетнішими є дослідження, які проводять в Німеччині, Голландії, Австрії і Швейцарії. З їх результатами можна ознайомитися на сайтах adac.de, dekra.com, anwb.nl, oeamtc.at і tcs.ch.

На кріслі обов'язково має бути значок ECE R44/03 або ECE R44/04. Це означає, що дана модель пройшла весь цикл випробувань і задовольняє відповідну редакцію Європейського Стандарту Безпеки.

Останній штрих. Не покладайтеся тільки на своє вміння читати інструкції. Перед покупкою попросіть продавця показати вам правильний спосіб кріплення автокрісла в машині, а дитини - в кріслі. Крім того, дайте малюкові посидіти в ньому. Дитині має бути комфортно, інакше вона вередуватиме, відволікаючи вас від дороги.

І ще, зверніть увагу на те, чи є у крісла бічний захист голови і плечей, який підвищує безпеку дитини при ударі збоку. При установці дитячого сидіння проти руху на переднє сидіння, обов'язково відключіть фронтальну пасажирську подушку безпеки. А краще всього встановите крісло на найбезпечнішому - задньому сидінні вашого авто.

Класифікація дитячих "автокрісел" (по матеріалах www.avtodeti.ru)

Група       Вага дитини             Зразковий вік               Спосіб установки

0               до 10 кг                  від нар.  до 6 місяців            боком по ходу руху

0+             до 13 кг                  від нар. до 1 року                  спиною по ходу руху

I                9-18 кг                    від  1 року до 4 років           обличчям по ходу руху

II              15-25 кг                   від  3 до 7 років                    обличчям по ходу руху

III             22-36 кг                   від  6 до 12 років                  обличчям по ходу руху

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放