Перевозити дитину треба в спеціальному кріслі. Дитячі сидіння в автомобілі і "автолюльки" вже не вважаються в Україні за атрибут розкішного життя. Про те, як вибрати це корисне пристосування, дізнавалася газета 15 хвилин.
Європейський досвід перевезення дітей в машині поступово входить і в наше життя. Як говорять автоділери, жінки все частіше насамперед цікавляться не тим, скільки косметики влізе в бардачок машини, а тим, як і де краще закріпити дитяче крісельце.
Перші в світі автомобільні сидіння для дітей презентувала в 1967 році компанія Volvо. Сьогодні сидіння можна вибрати по вазі, зросту і краш-тестах.
По таблиці. Насамперед, потрібно з'ясувати, крісло якої групи підходить для вашої дитини. Знаючи її точну вагу і вік, це без зусиль можна зробити по таблиці з класифікацією, прийнятою у всьому світі. Окрім основних груп існують і їх комбінації. Вони дуже зручні, якщо ваша дитина з крісла однієї групи вже виросла, а для наступного ще малуватий. Як пише сайт avtodeti.ru, найвигідніше купити спочатку "автолюльку" групи 0+, потім крісло групи I, а коли ваш малюк підросте, пересадити його в комбіноване II-III.
Кріплення. Після того, як ви визначилися з групою, виберіть тип кріплення. На сьогодні їх два - за допомогою триточкового ременя безпеки і Isofix. Для першого способу підходять будь-які машини. Причому "автолюльки" (0, 0+) кріпляться до сидіння ременем безпеки, а діти в них пристібаються вже за допомогою внутрішніх ременів. Головний недолік цього способу полягає в тому, що сама процедура "пристібання" досить складна. Не дарма європейська статистика показує, що 80% таких крісел встановлюють неправильно.
Куди надійніше кріплення Isofix. Суть його в тому, що крісло для малюка кріпиться до спеціальних "якорів", розташованих в підставі спинки сидіння машини. Isofix розроблений для найменших груп (0+ і I). Для останніх це кріплення є лише допоміжним. Крісла з Isofix практично неможливо закріпити неправильно, тому в краш-тестах вони показують набагато кращі результати. Єдиний їх недолік - "якорями" поки обладнані не всі машини.
Тести і сертифікати. Порівнюючи моделі, зверніть увагу на оцінки, які вони заробили в краш-тестах. Найавторитетнішими є дослідження, які проводять в Німеччині, Голландії, Австрії і Швейцарії. З їх результатами можна ознайомитися на сайтах adac.de, dekra.com, anwb.nl, oeamtc.at і tcs.ch.
На кріслі обов'язково має бути значок ECE R44/03 або ECE R44/04. Це означає, що дана модель пройшла весь цикл випробувань і задовольняє відповідну редакцію Європейського Стандарту Безпеки.
Останній штрих. Не покладайтеся тільки на своє вміння читати інструкції. Перед покупкою попросіть продавця показати вам правильний спосіб кріплення автокрісла в машині, а дитини - в кріслі. Крім того, дайте малюкові посидіти в ньому. Дитині має бути комфортно, інакше вона вередуватиме, відволікаючи вас від дороги.
І ще, зверніть увагу на те, чи є у крісла бічний захист голови і плечей, який підвищує безпеку дитини при ударі збоку. При установці дитячого сидіння проти руху на переднє сидіння, обов'язково відключіть фронтальну пасажирську подушку безпеки. А краще всього встановите крісло на найбезпечнішому - задньому сидінні вашого авто.
Класифікація дитячих "автокрісел" (по матеріалах www.avtodeti.ru)
Група Вага дитини Зразковий вік Спосіб установки
0 до 10 кг від нар. до 6 місяців боком по ходу руху
0+ до 13 кг від нар. до 1 року спиною по ходу руху
I 9-18 кг від 1 року до 4 років обличчям по ходу руху
II 15-25 кг від 3 до 7 років обличчям по ходу руху
III 22-36 кг від 6 до 12 років обличчям по ходу руху
< Попередня | Наступна > |
---|