Як відомо, після здійснення ДТП (дорожньо-транспортної пригоди) справа може і не дійти до складання  протоколу. Навіть міліціонери, прибвши на місце аварії, якщо травми немає, збиток від зіткнення невеликий, винуватець очевидний і сам у всьому зізнається, рекомендують обом сторонам домовитися на місці про відшкодування збитку. Як правило, це відбувається, якщо сума збитку не перевищує 500 $.

Проте, якщо ДТП достатньо серйозна, ви ні в чому не винні, а шлях до вирішення проблеми складний, вам потрібно уявляти собі деякі тонкощі.

1. Якщо після аварії ви в стані нормального спілкуватися, постарайтеся знайти серед оточуючих тих, хто розділяє вашу точку зору на те, що трапилося. Для того, щоб вони допомогли вам як свідки, потрібно записати їх імена і телефони.

2. Після прибуття представника ДАІ прагніть не залишати його наодинці з водієм, що зробив наїзд на вашу машину. Будь-які виміри гальмівного шляху, огляд пошкоджень, пояснення і розмови зі свідками повинні відбуватися у вашій присутності.

3. Машину у жодному випадку не можна залишати на місці аварії. Якщо немає ніяких інших варіантів, спробуйте домовитися про буксирування її на найближчу платну стоянку.

4. Далі можна подумати і про себе. Перевіртесь у лікарів, чи немає у вас переломів, струсу мозку і тому подібного. Удари відносяться до легких пошкоджень, струс мозку - до середніх, переломи - до серйозних. У останньому випадку є підстава для порушення кримінальної справи, можливо слід подумати і про адвоката. Запасіться документальними підтвердженнями ваших візитів, діагнозу, проведеного лікування, можливо, підтвердженням ваших матеріальних витрат на це. Винуватець зобов'язаний буде їх компенсувати. Якщо ви отримали лікарняний лист  категорії "нещасний випадок в побуті" і на роботі його можуть сплатити лише частково, різницю ви також маєте право стягнути з винуватця ДТП.

5. Разом з довідкою ДАІ ви отримаєте і координати кривдника. Обов'язково викличте його по телефону або телеграмою на експертизу для оцінки вартості ремонту, яку ви повинні організувати, запросивши відповідних фахівців. Вартість експертизи ви можете також стягнути з винуватця. Калькуляція, складена експертом, є юридичним документом і оскарженню не підлягає. Тільки після її складання можна думати про початок ремонту автомобіля. Гроші, вказані в калькуляції, вам зобов'язані повністю повернути.

6. Якщо, все-таки, гроші отримати з винуватця не вдається, ваше право звернутися до суду. З юридичною особою, винуватцем ДТП, боротися буде легко. Судові виконавці можуть заарештувати банківські рахунки. Фізичній особі це не загрожує. У його відношенні, як максимум, можуть бути зроблені стягнення із зарплати (не більше 20 % у місяць) і опис майна.

Якщо ви вважаєте, що ми закінчили на песимістичній ноті, прочитайте  останню пораду.

7. Застрахуйте машину. І тоді страхова компанія сама повинна буде вирішувати питання, пов'язані з веденням слідства. А ви просто отримаєте вчасно відремонтований автомобіль.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放