Світова криза неминуче позначилася на продажах нових автомобілів - виросли ціни, а банки вже не роздають кредити всім охочим. Тому немає нічого дивовижного в тому, що знов виріс інтерес до вживаних машин.

Але як не попастися на прийоми продавців і не купити "кота в мішку"? Тут допоможе тільки ретельний огляд і пробна поїздка. І, звичайно, необхідно знати, на що звертати особливу увагу. Тим більше в наших реаліях, де багато власників не балують свої автомобілі якісним обслуговуванням.

Починається все, природно, із зовнішнього огляду. Тут варто не тільки відзначити кузовні недоліки (вм'ятини, подряпини), але і уважно придивитися до оптику або скла. Наприклад, сяюча новизною фара на 10-річному автомобілі або скла різних років випуску - привід поцікавитися, чи не було ДТП. Є і старий дідівський спосіб - при сумнівах в заводській фарбі можна піднести до кузова магніт. Якщо він не притягується до якогось фрагмента деталі, то це означає велику кількість шпаклювання, нанесеного при ремонті. І, звичайно, огляд краще проводити в денний час - іноді невідповідність відтінків фарби можна визначити навіть на око.

Всередині дійсний вік машини обов'язково видасть стан оббивки сидінь, потертості на пластику, кермі і важелі коробки передач. Також можна звернути увагу на педалі і ковролін під водійським килимком. Крім того, зсередини добре видно ступінь зносу лобового скла - сколи і затерті сліди від щіток склоочисника.

Під капотом теж ховається немало цікавого. Свіжовимитий двигун при наших брудних дорогах свідчить або про проведену передпродажну підготовку-миття, або про те, що продавець хоче приховати потьоки масла або інших технічних рідин. Нелишнім буде витягнути масляний щуп двигуна і коробки передач, а також викрутити пробку горловини для заливки масла - смолянисті відкладення на ній означають, що господар не дуже морочився з приводу своєчасної заміни. Варто подивитися на шланги, радіатор і вентилятор системи охолодження.

З ходовою частиною і трансмісією все вже складніше. Тут візуально можна проконтролювати знос гальмівних колодок, та і то якщо дозволяють колісні диски. А нерівномірно зношені покришки натякають на збиті кути установки коліс - або в жалюгідному стані знаходиться рульове управління або підвіска, або порушена геометрія кузова.

Може постукувати або "люфтити" і рульова рейка - не найдешевша деталь, що безпосередньо впливає на безпеку руху. Для перевірки можна, стоячи на місці, покрутити вліво-управо кермо, і якщо на нього передаватимуться глухі стукоти, то означає, рейка знаходиться не в кращому стані. При нагоді (якщо дозволяє дорожній просвіт) варто упевнитися, чи не тече рейка. Правда, в багатьох сучасних машинах використовується електропідсилювач керма, що знімає цю проблему (там немає трубок з рідиною).

У будь-якому випадку, перед покупкою обов'язково потрібно проїхатися. Ідеальний варіант - коли продавець надає можливість покермувати самому. Якщо машина "плаває" по дорозі, вимушуючи постійно підрулювати, - значить, не все гаразд з підвіскою або рульовим управлінням. Глухі стукоти при проїзді нерівної, вибоїстої ділянки також однозначно нагадають про майбутній ремонт ходової частини. Хрускіт або тріск при русі з повністю вивернутим кермом на передньопривідній машині захоче заміни на Шрусів або приводів.

Шум трансмісії натякне на передсмертний стан деталей коробки передач, а настирливий гул може виходити від зношених підшипників маточин. Якщо машина оснащена автоматичною КПП, то на прогрітій коробці при перемиканні між режимами не повинно бути ніяких сильних поштовхів. Аналогічно і в русі - при плавному пересуванні КПП не повинна видавати свою присутність ривками.

Природно, знайти вживану машину абсолютно без недоліків можливо тільки при виборі "молодих" екземплярів з невеликим пробігом. Але якщо бюджет покупки не дозволяє позбавити себе від подальших витрат на які-небудь ремонтні роботи, то краще не пошкодувати невелику суму і при сумнівах після огляду приїхати на діагностику в автосервіс. Якщо продавець відмовиться, то краще взагалі забути про цю машину. А якщо погодиться, то зайві гроші і година згаяного часу можуть заощадити в майбутньому набагато значнішу суму.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放