Сьогодні вже нікого не здивуєш заявами, що бензин дорожчав і дорожчатиме. На тлі загальної інфляції у багатьох з'являється природне бажання заощадити.

Перше що приходить в голову, - установка газобалонного устаткування: не дивлячись на той факт, що витрату газового палива перевищує витрата бензину на 10-20%, економія очевидна, оскільки газ набагато дешевший за бензин.

Звичайно, установка ГБУ сьогодні досить дороге задоволення. Оскільки для сучасних автомобілів, оснащених розподіленою системою уприскування, розроблена електронно-каталітична система уприскування четвертого покоління, що дозволяє отримати від установки ГБУ максимальний ефект. Проте з часом всі витрати на її установку окупаються.

Так, наприклад, Daewoo Lanos, який при їзді в міських пробках витрачає близько 9 літрів на «сотню» і проїжджає по 100 км. в день, окупить хорошу газову установку приблизно за сім місяців. Величезний позашляховик Infiniti Qx56, який витрачає 24 літри на «сотню» і проїжджає близько трьох тисяч кілометрів в місяць, окупить ГБУ за три з половиною місяці. При такій економії вже всі машини повинні були працювати на газу, але у газобалонного устаткування свої мінуси.

Як правило, новий автомобіль знімається з гарантії, якщо на нього ставлять газ. Тільки на деякі китайські і російські марки автомобілів можна встановити газ на фірмовій СТО. Решта продавців нових машин таких послуг не надає, мотивуючи це тим, що автомобіль розроблявся для експлуатації на рідкому паливі і автовиробник не може гарантувати нормальну роботу автомобіля газу.

Другий мінус - небезпека спалаху або вибуху. При грамотній установці і своєчасному технічному обслуговуванні ризик мінімальний. Але теоретично автомобіль, обладнаний двома паливними системами, представляє велику загрозу, чим аналогічний, працюючий тільки на бензині. Враховуючи той факт, що в Києві часто підпалюють автомобілі, наявність газової установки сильно підвищує ризик вибуху.

Третій мінус пов'язаний з вирішуючими структурами. Машина, обладнана газовою установкою, повинна мати відповідну позначку в техпаспорті. Тим, хто збирається купити автомобіль і перекласти його на газ, варто встановити ГБУ до постановки автомобіля на облік в ДАІ. Інакше доведеться міняти техпаспорт.

Четвертий мінус пов'язаний з дискомфортом, який доводиться терпіти водієві автомобіля з газовою установкою. По-перше, в такому автомобілі заборонено палити, по-друге, машина втрачає свої динамічні характеристики, по-третє, порушується разважка - важкий балон в багажнику не тільки з'їдає місце, але і негативно впливає на керованість.

П'ятий мінус - можливі технічні пошкодження автомобіля. У інструкціях з експлуатації ГБУ сказано, що заводити автомобіль потрібно на бензині і лише після прогрівання перемикатися на газ (хороші системи роблять це автоматично). Якщо експлуатувати автомобіль тільки газу, бензинова паливна система може прийти в непридатність. Неправильно настроєна газова система може привести до серйозних пошкоджень двигуна аж до розриву впускного колектора.

Але, не дивлячись на всі вищеперелічені мінуси, установка газобалонного устаткування має не тільки вагому перевагу в плані економії палива. Автомобіль, обладнаний ГБУ, володіє набагато більшим запасом ходу, на газу двигун працює м'якше, ніж на рідкому паливі, залишки незгорілого бензину не потрапляють в моторне масло, в результаті підвищується ресурс двигуна.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放