Чи дійсно ксенонове світло покращує видимість?

Дійсно. Багато хто заздрить автомобілям із заводськими ксеноновими системами. Відмінна освітленість, як правило, еквівалентна зниженню вірогідності ДТП. «Ксенонові очі» більш ніж в два рази сильніше галогенових і надають серйозну допомогу в темний час доби і в складних погодних умовах. У ламп ближнього світла стає яскравішою і ширшою зона огляду, у фар дальнього - подовжується. Покращувана видимість в будь-яку погоду, крім того, знімає з водія частину напруги, такої стомливої в умовах сучасного інтенсивного руху.

Що таке ксенонова лампа?

Ксенон - один з кращих наповнювачів для ламп розжарювання - температуру нитки ламп з Ксеноном можна довести майже до крапки плавлення вольфраму. Проте, на відміну від ламп, просто наповнених Ксеноном, «штатний Ксенон» - щось принципове особливе. Тут джерелом світла є не розжарена нитка, а електрична дуга між електродами, засвічена імпульсами високої напруги. Іноді такі лампи називають також HID (англ. High Intensity Discharge, лампи високоінтенсивного розряду). Конструктивно HID-лампа це колба, куди поміщена капсула з двома електродами, заповнена газом Ксеноном з додаванням солей меркурія, ртуть або ін. металів і під великим тиском.

Власне ксенонові лампочки першими почали випускати німецькі фірми PHILIPS і OSRAM. На всі серійні автомобілі - в Європі, в США, в Японії і Кореї - вважають за краще ставити лампи виключно двох цих виробників.

Що входить в комплекти ксенонового світла?

Оскільки «справжній Ксенон» - газорозрядні лампи, їх особливістю є ініціація дуги за рахунок імпульсної високовольтної напруги (щоб запалити газовий розряд, потрібно отримати з бортової мережі короткі імпульси в 20-25 Kv). Коли лампа запалилася, напруга падає до номінального (50~80v), достатнього для підтримки розряду. Тому в ксенонових системах використовується спеціальний блок управління («блок розпалу» або «баласт») - наприклад, з трансформатором, що умножає напругу, і вбудованими мікрочіпами. Серед брендів-виробників високовольтних блоків такі фірми як Hella, Bosch, Denso, Valeo.

Що таке «типові» D2r і D2s?

У газорозрядних ксенонових ламп свої позначення. Першими ксеноновими лампами були прилади з індексами D1r і D1s. Індекси D2r і D2s означають HID-лампы другого покоління. Літера R призначена для рефлекторної (звичайної) оптики, S - для прожекторних систем. Окрім відмінностей в цоколі, у ламп R є світлопоглинальна маска (напилення на колбі у вигляді двох подовжніх смужок і кільця), у S колба чиста. Маска потрібна для формування нормативної асиметрії світлового пучка - вона підрізає промінь так, щоб дотримувати європейські вимоги до світлотіньової межі. І всупереч поширеній помилці, при одній і тій же світлосилі самі по собі лампи S-типа зовсім не освітлюють дорогу краще - кожна призначена для своїх цілей.

Лампа D2r була просто створена для того, щоб в середині 1990-х фірма Мерседес могла як і раніше продовжувати використовувати рефлекторні фари - вони не хотіли проекторних, як у BMW. Інші дорогі автомобілі (Lexus, Infinity, Acura) послідували прикладу Мерседеса і теж оснащували автомобілі D2r-лампами в рефлекторних фарах.

 

Хоча світло ксенонових ламп і здається білим, насправді це просто дуже яскраве поєднання всього декількох кольорів. Є думки, що все наше знання про ксенонові фари поміщене в одній фразі: «У цьому світлі ви, ймовірно, можете розрізняти кольори досить непогано». І тільки-то! Тому перебір, що лампи з дуже високою ЦТ ближче «до природного світла», може вводити в оману.

Це нормально, що колір ламп з часом змінюється?

Заявлена виробником номінальна температура ксенонової лампи - насправді якесь середнє значення. І після приблизно 100-500 годин може спостерігатися колірний зсув - колір йде у бік меншої довжини хвилі (у бік синього). Зміна ця дуже повільна, і, якщо спеціально не звертати увагу, можна навіть не відмітити. Величина зсуву варіюється залежно від бренду, моделі і початкового номінала. Так, фірми Philips і Osram визнають природним, коли після 500 годин роботи лампа з номіналом 4100k йде на величину біля 250k, тобто колірна температура складатиме вже 4350k.

Отже, чи добре в Ксеноні, що він Блакитний ?

Сьогодні легко бачити хвилю ламп під блакить - свідоцтво прямого бажання ряду автовласників імітувати зовнішню схожість з дорогими машинами. Проте (як відзначає багато хто), з надмірним завищенням колірної температури виразність і розрізнюваність здатні погіршати. За оптимальне (наприклад, в сучасній німецькій автоіндустрії) вважають світло з колірною температурою 4100к-4500к. Більш того, матеріали американського агентства Штерна указують на дослідження, що надмірне колірне зрушення вже сам по собі може викликати підвищене засліплення зустрічного транспорту. Око людини насправді чутливіше до синього світла, але не з хорошого боку. У синього світла (завдяки короткій довжині хвилі) вища енергія, і крім того, він легше розсівається навіть після того, як заломлений через кришталик (причина відблисків, що виявляється як синій серпанок). Ступінь засліплення, і її деталі залежать від того, скільки саме синього по відношенню до решти частини видимого спектру.

Сьогодні різні люди по разному відносяться до того, що ксеноновий спектр - ближче до синього. Але у будь-якому випадку реальне синє світло у фарах, як правило, є нонсенсом і порушенням стандартів (офіційно дозволених «синіх ламп», окрім спец-сигналов, не існує!).

Хіба не можна було просто покращувати галогенні лампи?

Межі галогенних джерел вже досягнуті. Так, лампи Philips PREMIUM дають в порівнянні із стандартними лампами на 30 % більше світла на дорозі попереду. Єдиний шлях до подальших поліпшенням - через нові технології. Поки відповіддю виявилися ксенонові системи.

Отже, які основні переваги «Ксенону»?

До основних переваг можна віднести:

Велика безпека і обзорность.

Підвищена (більш ніж в два рази) світловидність.

Економічність краща (35 Вт проти 55 Вт у галогенних).

Термін служби збільшився, через більшу вібростійкість.

Менша залежність світлового потоку від напруги живлення.

Менший нагрів ламп.

Крім того, економиться паливо і знижується навантаження на генератор, менше нагріваються деталі оптики. Менша витрата палива - краще і для навколишнього середовища.

Недолік №1 - вплив на зустрічних водіїв

Саме цей чинник (через яскравіше світло і потенційний або реальний ефект засліплення) вважають за перший і головний недолік ксенонових систем. Тому на європейських дорогах загального користування діють обмеження - автомобілі з ксеноновими фарами повинні мати автоматичний коректор кута нахилу, ну і крім того, омивач. Причому коректор (“automatic leveling device”) виключно автоматичний - тільки такі можуть гарантувати точне фокусування і відсутність сліпучого ефекту зустрічного транспорту.

Саме через автоматичні коректори, наприклад вважається за незаконну і небезпечну заміна штатних галогенних фар на ксенонові, оскільки пристрої, регулюючі рівень фар, залишаються колишніми і фари не можуть правильно коректуватися.

Інші недоліки

1) ксенонові лампи мають період розігрівання - солі металів в капсулі повинні нагрітися і перетворитися на пари. Це означає, що ксенонові системи не дуже хороші для швидких перемикань або сигналити (якщо тільки це не Б-ксенон).

2) Крім того, якщо часто включати і вимикати HID-лампы, термін їх служби скорочується.

Чому ксенонові системи такі дорогі?

Перехід на Ксенон - не стільки питання про заміну ламп на деякий інший тип, скільки про абсолютно нові системи, куди входять:

1) лампи підвищеної складності, що виготовляються по самих передових технологіях і найвищих стандартах точності.

2) електронні блоки живлення, управління і захисту.

3) системи автоматичної корекції кута нахилу фар і їх очищення.

Вартість залежить від всіх цих складових.

Електробезпека ксенонових систем

Наскільки все це безпечно? Ксенонові системи сьогодні використовуються повсюдно і зобов'язані задовольняти стандарти. Адже у разі аварії або пошкодження фар на вашому передньому бампері могло б опинитися 25 тисяч вольт! Електробезпека - дуже важливий чинник, і блоки бренд-виготовлювачів мають вбудований захист, що спрацьовує у разі аварії або пошкодження. Наприклад, в конструкціях систем фірми Hella передбачено знеструмлення у разі несподіваних відхилень в штатних ланцюгах.

Проте, при установці і регулюванні ксенонових систем слід приділяти підвищену увагу питанням електробезпеки.

Про ПсевдоКсенон

Віддаючи дань попиту на Ксенон, на ринок потоком хлинули лампи нібито ксенонові, але насправді просто галогенові лампами підвищеної потужності, але з особливим покриттям, що додає їм блакить. Не секрет - забарвлені лампи не мають нічого спільного з газорозрядними. І якщо справжній Ксенон дійсно освітлює дорогу краще, то від ПсевдоКсенону можна чекати, ймовірно, лише погіршення наявної видимості. Не забувайте також, що лампи справжнього Ксенону вимагають для роботи спеціальних блоків і пристроїв і завжди поставляються разом з ними.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放