Навколо цього питання точиться чимало суперечок серед автолюбителів. Спробуємо трохи прояснити ситуацію.

Всі перші автомобілі йшли з заднім приводом. Спереду стояв двигун, потім коробка передач, далі карданний вал, і, нарешті, задній міст, який у таких машинах називається ведучим. На нього передається обертовий момент від двигуна через карданний вал. Там же знаходиться картер з набором шестерень, що називаються диференціалом. Диференціал розділяє обертовий момент і передає його через півосі на самі колеса, які крутяться і рухають автомобіль.

І лише згодом з'явились автомобілі з переднім приводом, у яких половина з вищезазначених деталей була відсутня. Обертовий момент передається на передні колеса, а ззаду стоїть звичайна вісь, така собі металева кругла балка, що з'єднує обидва задні колеса. Перший такий автомобіль було сконструйовано ще в 1898 році, але серійна модель побачила світ лише в 1931. Передній привід став значним досягненням автомобілебудування. Спростився і подешевшав процес збірки авто, що було великим плюсом для конвеєрного виробництва.

Однак не всі автомобільні компанії вирішили скористатись нагодою зекономити, перейшовши на виробництво передньопривідних машин, залишивши тим самим споживачеві право вибору. А вибір перетворюється на проблему, якщо не знаєш точно, що саме тобі потрібно.

Переваги заднього приводу

Перше, на що звертаєш увагу, коли попадаєш у салон задньопривідного авто – це відсутність вібрації кузова від працюючого двигуна. Сидячи на задньому сидінні авто представницького класу взагалі важко зрозуміти працює двигун чи ні.

Передачі переключаються легше і комфортніше. Коротший хід ручки – за рахунок повздовжнього розміщення двигуна і відсутності кулісного механізму.Менший радіус розвороту. Передні колеса не тягнуть авто вперед, а лише задають напрямок руху, в той час як все зусилля передається на задні колеса, які штовхають автомобіль. Саме тому на задньому приводі легше входити в поворот (за сприятливих дорожніх умов).

При натисканні на газ і розгоні вага машини переноситься назад, тим самим притискаючи задні колеса і звільняючи від навантаження передні. В результаті автомобіль має краще зчеплення з дорожнім покриттям. Занос на задньопривідному авто більш передбачуваний і легко усувається скиданням газу і поворотом керма в бік заносу. Це зручніше з тієї точки зору, що в звичайної людини нормальний рефлекс – скидати газ, а не добавляти. На передньому ж приводі навпаки, для виходу із заносу доведеться додати зусилля на педаль газу, а його скидання призведе ще до більшої втрати керованості. Таким чином, задній привод однозначно безпечніший, скинув газ – вирівнявся.

Недоліки заднього приводу

Дорожча собівартість, як наслідок – вища ціна. Саме з цієї причини 98% сучасних автомобілів середнього класу випускаються з переднім приводом. Карданний тунель всередині салону зменшує корисну площу. Це можна вважати єдиним суттєвим недоліком. Але, якщо ви не збираєтесь возити на задньому сидінні трьох чоловік, то можна не звертати на нього увагу.

Вважається, що задньопривідні автомобілі володіють гіршою прохідністю. Але це твердження – скоріше справа випадку, ніж істина. Можна заїхати в калюжу на передньому приводі, і виїхати звідти лише з допомогою трактора. Взагалі-то, ні задній, ні передній приводи не підходять для їзди по бездоріжжю. Для цього існує окремий клас машин – позашляховики, оснащені повним приводом.

Переваги переднього приводу

Нижча ціна, дешевша вартість обслуговування.Відсутність карданного валу, як наслідок – більше місця в салоні.Взимку можна витягнути автомобіль практично під будь-яку слизьку гірку поворотами керма та додаванням зусилля на педаль газу, адже основна маса машини на передніх ведучих колесах. На задньому ж приводі при таких маневрах автомобіль може розвернути на місці. Саме тому автомобілістам-початківцям краще поїздити першу зиму на передньопривідному авто.

Недоліки переднього приводу

Вібрація двигуна доволі відчутна в салоні. При натисканні на газ і прискоренні автомобіля, на кермо передаються реактивні зусилля. Кермо починає дрижати, тому, якщо у вас немає гідропідсилювача, то краще тримати його міцніше.

Більший радіус розвороту, оскільки шрус сполучений з механізмом стернового керування. Про це завжди слід пам'ятати і не тиснути на газ при повністю викручених колесах, інакше можна пошкодити шарніри.

Проаналізувавши всі плюси та мінуси, кожен може вибрати собі автомобіль, враховуючи свої фінансові можливості та потреби.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放