Відрізнити поганого водія від хорошого не завжди просто. Вся річ у тому, що кожен по-своєму розуміє "що таке добре і що таке погано". Маяковський з дитячими віршами тут не авторитет.

На перший погляд все просто. Водій, що виконує правила дорожнього руху, - хороший, а той, хто ігнорує правила, - поганий. На ділі все трохи по-іншому.

Наприклад, водій, виконуючий вимоги знаку, що обмежує швидкість до 20 км/год на трасі Київ - Одеса, який забули прибрати після виконання дорожніх робіт, може стати причиною тягучки. Можна тільки уявити, яка утворюється пробка на Московському мосту, якщо всі виконуватимуть вимоги ПДР і їхатимуть з швидкістю не більше 40 км/год. Таких прикладів можна привести багато, але суть одна: окрім дотримання правил дорожнього руху бажано ще залишатися людиною розумною і ввічливою. Важливо розуміти, що в офіційному документі просто неможливо прописати всі аспекти, що стосуються дорожнього руху. Існує ряд негласних правил, виконання яких може значно підвищити комфорт пересування по дорогах загального користування. Саме дотримання таких «правил» відрізняє хорошого водія від останніх.

Хороший водій завжди пристібається. Робить він це не тому, що так належить по правилах, а тому що розуміє: автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки. За моїми особистими спостереженнями, пристебнуті водії поводяться набагато ввічливіше, ніж їх «неприв'язані» колеги.

Хороший водій ніколи не почне викидати недопалок з вікна. Він знає, що сніп іскр, які добре видно в темний час доби, може налякати інших водіїв і спровокувати небажаний маневр.

Хороший водій в міській штовханині завжди пропустить один автомобіль, що виїжджає з другорядної дороги, або того, хто перебудовується з сусіднього ряду. Абсолютно необов'язково пропускати декілька автомобілів. Річ у тому, що таким чином створюється перешкода тим, хто їде ззаду.

Хороший водій завжди дякує за те, що його пропустили. Дякувати прийнято коротким включенням аварійної сигналізації. Складно сказати, звідки з'явилася ця традиція, але приємно бачити, як з кожним днем все більше водіїв користуються нею.

Хороший водій завжди пропустить того, хто моргає фарами і просить поступитися дорогою. Варто пам'ятати, що життя деколи буває непередбачуване і, можливо, хтось дуже поспішає відвезти дитину в лікарню або від декількох хвилин залежить майбутнє його кар'єри.

Хороший водій завжди попереджає зустрічних про «засідки» даїшників. Що цікаво, така традиція існує тільки на просторах колишнього «совка». Можливо, це не зовсім правильно з погляду виховних функцій ДАІ, але цей звичай свідчить про солідарність водіїв.

Хороший водій не надає значення тому, хто сидить за кермом сусіднього автомобіля, жінка або чоловік. Взагалі статева дискримінація - пережиток минулого. Вимагати, щоб всі водії-чоловіки пропускали водіїв-жінок тільки тому, що вони жінки, напевно, некоректно. Будь-яка людина, що сіла за кермо автомобіля, - повноправний учасник дорожнього руху.

Варто пам'ятати, що вищеперелічені приклади ввічливості на дорозі не є обов'язковими з погляду ПДР, але їх дотримання допомагає зробити водіння комфортнішим і безпечнішим.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放