При виборі автомобіля одним з першочергових критеріїв, що формують вибір, є його безпека. Проте деякі системи, створені оберігати, можуть тільки нашкодити здоров'ю або психіці.

Сьогодні ми розглянемо частину з них. Деякі наділені зачатками штучного інтелекту, який намагається вирішувати за нас, що, коли і як ми повинні робити.

Сьогодні дуже популярними стали різні звукові системи, що сигналізують про порушення водієм тих або інших правил дорожнього руху. Напевно, найпоширеніший - сигнал про непристебнутий ремінь. Існує декілька методів спрацьовування таких систем: через певний проміжок часу, через певну відстань, після досягнення фіксованої швидкості. Як правило, сигнал спрацьовує після того, як машина розженеться до 15-20 км/год. Така система хороша, але може відвернути від управління машиною.Забувший пристебнутися водій, виїхавши з парковки і почувши сигнал непристебнутого ременя безпеки, ризикує потрапити в аварію, відволікщись його пристібанням. Деякі автоаматори вирішують це питання радикально. Вони просто пристібають ремінь за спиною і ніколи не відстібають його. Проте такий підхід не є наймудрішим. У деякі моменти ремінь - єдине, що може врятувати життя.

Ще одна система безпеки, яка при неправильній експлуатації може послужити своєму господареві погану службу, - подушки безпеки. При виборі автомобіля одне з питань, що цікавлять: «Скільки подушок безпеки в ному встановлено?» Після покупки багато хто їздить, не пристібаючись. Причому деякі водії сильно ображаються, якщо пасажир, сівши в машину, виявляє бажання пристебнутися. Відразу чується незадоволене: «Ти думаєш, я не вмію водити?!» Під час аварії подушка отримує сигнал від датчиків і летить назустріч голові із швидкістю 200 км. в годині Якщо людина не пристебнута, він рухається назустріч подушці приблизно з такою ж швидкістю. Від таких дружніх обіймів подушки зазвичай ламається ніс і залишаються інші пошкодження.

Електронні навігатори вже давно популярні на Заході. У країнах колишнього «союзу» масово вони з'явилися не так давно. Австралійські вчені недавно створили GPS-системи нового типу. На відміну від традиційних «провідників», які лише передають дані про місцезнаходження машини і прокладають маршрути, нова система може обмежувати швидкість автомобіля домаксимально дозволеної на даній ділянці. «Штучний інтелект» навігатора прочитує і розпізнає дорожні знаки, після чого після декількох попереджень обмежує подачу палива в двигун, знижуючи таким чином швидкість. У якому-небудь американському штаті дане нововведення, безперечно, сприйняли на ура, проте у нас мало хто примириться з тим, що якийсь штучний інтелект в пластмасовій коробці вирішує за нас, з якою швидкістю ми повинні пересуватися.

Інженерні генії компанії Volvo винайшли систему попередження про з'їзд із смуги. Прилад видає попередження, коли водій перетинає дорожню розмітку без включення індикаторів повороту. Нашим водіям ця система, швидше за все, не припаде до  смаку. Для того, щоб припаркуватися, доведеться кожного разу включати поворотники або вислуховувати осоружне завивання пекельного пристрою.

Наступна новомодна «штучка» від Volvo, яка відволікає водія від дороги, - система City Safe. Вона стежить за відстанню між автомобілями і при аварійному зближенні з іншим транспортним засобом автоматично гальмує. За задумом авторів, це повинно попереджати зіткнення. Проте така система може тільки нашкодити при швидкому маневруванні серед потоку машин. Автоматика може почати гальмувати у момент виконання екстремального обгону інших автомобілів. Її може просто глюканути коли машина з такою системою рухатиметься по швидкісному шосе на високій швидкості.

Ще одне ноу-хау в автомобільній електроніці - система тестування водія на алкоголь. Машина не заведеться, поки людина, охоча їхати за кермом, не дихне в спеціальну трубочку. Виходом з такої ситуації може стати пішохід, що проходить мимо, який погодиться подути в цей пекельний агрегат замість водія.

Останнім часом розробники придумують різні пристрої, які вирішують за людину, що вона повинна робити а що не повинна.Складається враження, що хтось наполегливо намагається зробити з нас стадо дурних тварин, які з часом нічого не зможуть зробити без узгодження з штучним інтелектом.

依恋社区影院_中国熟妇露脸videos_四虎影视永久无码观看_女同免费毛片在线播放